Právě si prohlížíte Oprava prasklého extruderu – Creality Ender 3 v2

Oprava prasklého extruderu – Creality Ender 3 v2

Tento problém se typicky projevuje nerovnoměrným tiskem, kdy extruder netlačí materiál do trysky. U tiskáren Creality Ender 3 v2 je to častý problém, jelikož i verze V2 nemá stále kovový extruder. Pokud tiskárna nerovnoměrně tiskne a nesprávně tlačí materiál do trysky, poté hledejte problém právě v extruderu jako takovém. Naštěstí se náhradní extrudery dají vytisknout z webu thingiverse, a to hned v několika provedeních.

Na webu thingiverse hledejte tento soubor pod spojením „ender extruder“. Osobně jsem zvolil tento ,u kterého se, mimo jiné, dá také nastavit přítlak na filament. Tisk doporučuji z materiálu PETG nebo ABS. Samotné PLA je na tento typ výtisku zdá se moc „měkké“ a po krátké době praská.

Prasklý extruder Creality Ender 3 v2
Prasklý extruder Creality Ender 3 v2

 

V případě, že došlo již k prasknutí extruderu a vy nemůžete vytisknout daný model, můžete se podívat na naše tržiště, zda právě Váš poptávaný díl není k dispozici. Případně vložte svůj inzerát jako poptávku na daný model.

Samotná výměna je pak otázka pár minut. Demontáž extruderu znamená uvolnit 2 imbusové šrouby, následná montáž opět 2 imbusové šrouby + matka.

Vzhledem k tomu, že tiskárny Ender 3 i v2 jsou na tento problém náchylné, doporučuji mít v zásobě vždy jeden díl extruderu navíc, případně dokoupit upgrade v podobě kovového extruderu.

Napsat komentář